Mes naudojame slapukus (angl. cookies), siekdami užtikrinti geriausią įmanomą tinklapio naudojimą vartotojui. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku

Kaip pasirinkti antklodę?

Malonu užsikloti šilta, minkšta antklode, kuri apsupa jaukumu ir palydi į spalvingą sapnų karalystę.

Seni patalai ne tik nesuteikia reikiamo patogumo miego metu, bet gali sukelti alergiją, pabloginti savijautą bei nuotaiką, sutrikdyti miegą. Senas užpildas dažniausiai būna gausus alergenų, ypač patalynės erkučių (viename grame patalynės dulkių gali būti nuo 2000 net iki 15000 erkių).

Taigi, kartais mes nežinome su kuo miegame, nes patalynė - erkučių karalystė!

Antklodės pasirinkimas

Antklodės užpildo pasirinkimas

Renkantis antklodę, patariama atkreipti dėmesį iš kokių medžiagų ji yra pagaminta. Antklodžių užpildai gali būti sintetiniai, natūralios vilnos, šilko ar medvilnės.

Antklodės su kokybiškais sintetiniais užpildais turi daugelį privalumų – lengvos, purios, šiltos, higieniškos, sugeria drėgmę, lengvai prižiūrimos. Alergiškiems žmonėms rekomenduojama rinktis sintetinio pluošto užpildą, nes jis nekaupia drėgmės ir jame nesiveisia patalynės erkutės. Antialerginės antklodės pasižymi tuo, jog jas galima skalbti nuo 60°C iki 95°C temperatūros vandenyje. Kuo didesnė skalbimo temperatūra, tuo geriau išnaikinamos bakterijos ir patalynės erkutės.

Šilkas vertinamas jau daug metų dėl savo išskirtinumo, prabangos ir švelnumo. Šilko antklodė puikiai sugeria drėgmę, išlieka sausa. Tinka alergiškiems žmonėms. Ši patalynė turi vieną trūkumą – jos negalima skalbti. Šilkinės antklodės yra vienos brangiausių,

Vilnos antklodės itin tinka sergantiems reumatu, esant raumenų ar sąnarių skausmams. Privalumai – palaiko pastovią kūno temperatūrą, gerai sugeria drėgmę, pralaidi orui. Mėgstantiems minkštumą ir purumą, tokia patalynė gali pasirodyti kietoka ir sunki. Vilnos antklodes rekomenduojama valyti kartą per metus.

Vieni seniausių natūralių užpildų yra pūkai ir smulkiosios plunksnos. Tokiuose pataluose miegojo mūsų senoliai. Antklodės iš pūkų bei plunksnų gerai sugeria drėgmę, todėl jas būtina bent keletą kartų per metus išvėdinti ir iškaitinti saulėje. Pūkinė patalynė netinkama alergiškiems žmonėms, nes joje veisiasi dulkių erkutės.

Antklodės pasirinkimas