Mes naudojame slapukus (angl. cookies), siekdami užtikrinti geriausią įmanomą tinklapio naudojimą vartotojui. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku

PATARIMAI RENKANTIS PATALYNĖS SPALVĄ

Spalvų pagalba deriname kambario interjerą: baldus, dekoravimo medžiagas (patalynės užvalkalus, pagalves, užuolaidas ir kt.). Spalvos gali paveikti emocijas, sukurti namų jaukumą.

Psichologų teigimu, spalvos stipriai veikia mūsų emocijas, dvasinę ir fizinę savijautą.

Vienos spalvos ramina, kitos – suteikia energijos, vienos jų - šiltos, kitos - šaltos. Spalvos suteikia ypatingą įspūdį ir veikia mūsų savijautą. Tad kurdami interjerą (rinkdamiesi patalynės užvalkalus, pagalves, rankšluosčius, užuolaidas ir kt.) spalvomis galime suteikti norimą nuotaiką.

Miegamasis yra poilsio vieta, todėl, anot specialistų, jame neturėtų dominuoti ryškios ar pernelyg slegiančios spalvos.

SPALVŲ REIKŠMĖS

Pirmiausia patariame susipažinti su pagrindinėmis spalvų reikšmėmis, kad lengviau būtų išsirinkti tinkamą patalynę.

Geltona – nuteikia optimistiškai, pakelia nuotaiką, suteikia laimės, saugumo ir gerovės jausmą, skatina intelektą. Ši spalva išryškins jūsų buto tamsius kampus, žiemos vakarais kompensuos saulės trūkumą. Ji suteikia daug energijos, todėl miegamajame šios spalvos nereikėtų padauginti, ji tinka kaip akcentas.

Oranžinė – kūrybiškumas, linksmumas, žaismingumas, stabilumas, suteikia saugumo ir šilumos jausmą, skatina naujos gyvybės atsiradimą. Sušvelninti oranžinės spalvos energiją gali pilki atspalviai. Todėl ypatingai gražus oranžinės patalynės derinys pilkos spalvos miegamajame.

Oranžinės spalvos patalynės komplekto derinimas

Žalia – ramina, simbolizuoja augimą ir meilę, susijusi su gamtos energija, sukelia saugumo ir stabilumo jausmą, ugdo kūrybiškumą, sustiprina troškimą plėtotis, skatina vaisingumą, suteikia vidinę pusiausvyrą ir harmoniją. Žalia spalva idealiai tinka romantiškai nuotaikai sukurti.

Žalios spalvos patalynės komplekto derinimas

Mėlyna – simbolizuoja intelektą, susitaikymą, pasitikėjimą, normalizuoja širdies darbą, ramina, suteikia dvasinės stiprybės. Žmonės, dirbantys protinį darbą, miegamajam galėtų rinktis mėlyną spalvą, ji puikiai tinka ir vaikų miegamajame, kuriame yra ruošiami namų darbai.

Raudona – suteikia energijos ir aistros, reiškia džiugesį, pakelia nuotaiką. Per didelis kiekis gali sukelti ir daug negatyvių pojūčių, tad geriausia šią spalvą rinktis interjero detalėms. Raudona puikiai tinka patalynės užvalkalams, nes jais bet kada galite paįvairinti savo interjerą, tačiau nepatariame dažyti miegamojo sienų raudonai. Jei jums sunku užmigti – nesirinkite raudonos spalvos.

Violetinė– paslaptinga,sukuria intymią nuotaiką Ši spalva naudojama spalvinei įvairovei arba kaip akcentas. Jeigu norite santykiams suteikti spalvingų akimirkų, rinkitės violetinę spalvą.

Juoda– patraukia dėmesį ir miegamajame gali sukurti aistringą atmosferą. Piktnaudžiauti juoda spalva miegamajame tikrai rizikinga, nes ši spalva skatina liūdesį.

Balta – neutrali, susijusi su tyrumu ir nekaltumu, simbolizuoja gėrį, gyvybę ir sėkmę. Ji puikiai dera su visokiais atspalviais. Miegamajame pakaks baltos patalynės ar užuolaidų, na, dar kelių šviesių akcentų. Baltas damasto patalynės komplektas – pati tinkamiausia dovana jaunavedžiams.


Derindami spalvas tarpusavyje ar su kitais dekoravimo elementais, visada stenkitės būti gerai nusiteikę. Pagalvokite apie visas spalvas ir apie kiekvienos iš jų atspalvius, ką jie jums sužadina.

Pasirinkę kokią nors pagrindinę spalvą, galima ją derinti su giminingomis spalvomis arba priešingomis spalvomis, kad susilpnintumėte pagrindinės spalvos poveikį. Čia jums pravers spalvų paletė.

Spalvos, kurios yra viena šalia kitos, sudaro harmoningą visumą ir gali būti naudojamos kartu.


Interjero specialistai pataria miegamojo sienoms naudoti pastelinius mėgstamos spalvos atspalvius, o ryškius, sodrius tos pačios spalvos atspalvius  naudoti kaip akcentus – tai gali būti užuolaidos, lovos užtiesalas, pagalvės, patalynės užvalkalai.